Zaujímavé články | Úchvatná vianočná dekorácia

Úchvatná vianočná dekorácia

            Vianočná dekorácia našich príbytkov nadobúda na úsvite tretieho milénia všakovaké podoby. Blikajúce sviečky rozličných tvarov a farieb, retiazky, hrajúce gule. Všetky tieto ozdoby pôsobia na mňa rušivo, ba až agresívne, a nie upokojujúco, ako by sa to v tomto sviatočnom období patrilo. Prechádzky prírodou počas Vianočného obdobia mávajú pre mňa zvláštnu príchuť. Nedám sa vtiahnuť do víru predvianočného a vianočného kolotoča, ktorý obchodníci roztáčajú do maximálnych možných otáčok už na Dušičky. Žijem si svoj rozprávkový život mimo predvianočného hurikánu, ktorý sa snaží vcucnúť človeka klamlivými reklamnými šotmi zacielenými výlučne na materiálne potreby.

            Vo Vianočnom období si doma krášlime stromčeky rozličnými ozdobami. V zátišiach lesa nachádzame jednoducho a pritom najkrajšie vyzdobené vianočné stromčeky. Snehovými vločkami a ľadovými kryštálikmi najúžasnejších geometrických  tvarov okrášlené stromčeky pôsobia na moje vnútro neobyčajne upokojujúco. V tomto období roka sú akoby symbolicky do nevídanej krásy vyzdobené jedle biele. Keď šišky stojace v korune tejto stromovej krásavice okrášli umelecký majster Mrázik, odrazu je z nej najpôvabnejšia nevesta lesa s prenádherným svadobným venčekom, ktorý jej môže kdekto závidieť. Keď sa na túto jedľovú nevestu zadíva sponad pokrivených chrbtov hôr slnko, jej venček sa prekrásne roztrbliece. V šírošírom svete odrazu niet krajšieho obrázka.

            Prechádzka vianočne vyzdobenou prírodou naladí naše vnútro na tú pravú sviatočnú náladu, ktorú si nedajme nikým a ničím vziať. Pokoj, ktorý vládne v zasneženej Božej prírode, sa natrvalo usadí v našich dušiach a vyladí ich hladinu optimálnej pohody.

Ďalšie články