Zaujímavé články | Príroda zababušená do snehového kožucha

Príroda má na každú časť roka iný šatník. Ako sa striedajú jednotlivé ročné obdobia, táto krásavica si prezlieka šaty, ktoré sú v jej danom čase najviac osožné a ktoré jej aj najviac pristanú. Priznám sa, pre mňa je príroda rovnako príťažlivá v každom ročnom období. Milujem ju vo sviežich šatách jarných farieb a strihov, rovnako ju ľúbim v ľahučkom odeve z letného šatníka, podobne ako ju mám v pestrej jesennej róbe, či v priesvitnom závoji zapožičanom od módnej návrhárky hmly, alebo zababušenú do snehového kožucha zo zimnej kolekcie šiat.

            Príroda je nadprirodzene krásna v každom okamihu a počasí. V každom modeli šiat je pre mňa najvznešenejšou dámou vesmíru, bez ktorej si neviem predstaviť svoje jestvovanie tu na našej modrej planéte.

Pri zimnej výzdobe si majster Mrázik dáva veru záležať. Tento neviditeľný umelec ma neobyčajné estetické cítenie, každé zákutie prírody vyzdobí jedinečnými dekoráciami. Každý jeden jeho umelecký výtvor je originál. Trsy uschnutej trávy sa mu v nočnej tme zdali nepekné, a tak ich okrášlil ľadovými kvetmi a prečaroval ich na prekrásne  naaranžované svadobné kytice. Zvráskavenú kôru stromového matuzalema smreka vyčačkal ľadovým páperím. Uschnuté hrdzavé lístie na buku „pocukroval“ ľadovými krištálikmi a ihličkami. Červené plody šípok zaobalil do tenkej škrupinky ľadu, a tak teraz v zvedavých pohľadoch z toľkej krásy udiveného slnka krásne karmínovo fluoreskujú. Vstupnú bránu do jaskyne vyzdobil majster Mrázik zasa prekrásnymi dekoračnými cencúlikmi. Neviem, na ktorý výtvor majstra Mrázika sa mám skôr pozrieť.

            Nezabudnime pri našich vychádzkach do prírody vnímať jej stvorenie všetkými zmyslami a poďakovať sa za zázrak života jeho pôvodcovi Stvoriteľovi. 

Ďalšie články